توییتر اخیراً خیلی خوب عمل نکرده است و اکنون کوسه ها در حال آمدن به سمت این شبکه اجتماعی هستند.

شرکت متا در حال کار بر روی یک برنامه شبکه اجتماعی مستقل و مبتنی بر متن است که هم رقیب توییتر و هم رقیب غیرمتمرکز آن، Mastodon، خواهد بود.

پایگاه خبری (Moneycontrol) این خبر را منتشر کرد و شرکت متا این خبر را تأیید کرد، اگرچه شرکت جزئیات زیادی در مورد آنچه که روی آن کار می کند به اشتراک نمی گذارد.

یکی از سخنگویان متا به Moneycontrol گفت: “ما در حال بررسی یک شبکه اجتماعی غیرمتمرکز مستقل برای اشتراک‌گذاری های متنی هستیم. ما معتقدیم که فرصتی برای ساخت یک فضای جداگانه‌ وجود دارد که در آن سازندگان و شخصیت‌های عمومی بتوانند محتوای متنی درباره علایق خود را به اشتراک بگذارند.”

خبر کاملاً تعجب آور نیست. در ماه دسامبر، گزارشی ادعا کرد که فیس بوک در حال کار بر روی یک “برنامه متمرکز بر متن با استفاده از فناوری اینستاگرام” است و گزارش جدید ادعا می کند که این برنامه با برند “اینستاگرام” خواهد بود و به کاربران امکان می دهد با استفاده از اکانت اینستاگرام خود وارد سیستم شوند.

اگرچه به نظر می رسد ارتباط جالبی بین این دو برنامه نباشد – در اینستاگرام همه چیز به اشتراک گذاری تصویر مبتنی است است – ویژگی جدیدی که اخیرا به ایسنتاگرام اضافه شد که این ویژگی (Notes) می باشد به کاربران اجازه می دهد تا پست های متنی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و ممکن است مبنایی برای برنامه جدید شرکت متا باشد

دسته بندی شده در: