نرم‌افزار iRecorder یک برنامه ضبط صدا و تصویر برای دستگاه‌های اندروید است که در Google Play منتشر شده است، این نرم‌افزار باگ‌های امنیتی جدی دارد که می‌تواند به یک ریسک امنیتی و جاسوسی تبدیل شود.

به گفته امنیت‌دانان، اگر کاربر اجازه دسترسی به میکروفون و دوربین دستگاه را به این نرم‌افزار بدهد، iRecorder می‌تواند به راحتی بدون اطلاع کاربر، صدا و تصویر را ضبط کند و به سرورهای خود ارسال کند. این رفتار بسیار خطرناک است و می‌تواند به نتایج نامطلوبی منجر شود، از جمله دسترسی به اطلاعات شخصی کاربران، به ویژه در صورتیکه از این نرم‌افزار برای ضبط تماس‌های تلفنی استفاده شود.

با توجه به اینکه اکثر کاربران اندروید از دستگاه‌های خود برای انجام کارهای مختلف، از جمله مکالمه تلفنی، استفاده می‌کنند، حضور چنین نرم‌افزارهایی با امکانات قابل توجهی می‌تواند برای کاربران بسیار جذاب باشد. اما در عین حال، این نرم‌افزارها می‌توانند به عنوان یک واسط برای جاسوسی و دسترسی به اطلاعات شخصی، مورد سوءاستفاده قرار گیرند.

از آنجایی که iRecorder بخیلی وقت است که در Google Play منتشر شده است، احتمال استفاده از آن توسط کاربران بسیار بالا است. بنابراین، برای جلوگیری از دسترسی به اطلاعات شخصی و احتمالی بودن ریسک امنیتی و جاسوسی، کاربران باید این نرم‌افزار را از دستگاه‌های خود حذف کنند.

همچنین، امنیت‌دانان توصیه می‌کنند که کاربران از برنامه‌های معتبر و امن برای ضبط صدا و تصویر استفاده کنند. برخی از برنامه‌هایی که در این زمینه معروف هستند، شامل برنامه‌های ضبط صدا و تصویر مانند AZ Screen Recorder، DU Recorder و ADV Screen Recorder هستند. این برنامه‌ها به دلیل امنیت بالا و ارائه امکانات موردنیاز برای ضبط صدا و تصویر، به عنوان جایگزینی امن و معتبر برای iRecorder معرفی شده‌اند.

به طور کلی ، امنیت و حریم خصوصی کاربران برای سازمان‌ها و توسعه‌دهندگان برنامه‌های مختلف بسیار مهم است و باید همیشه در نظر گرفته شود.

پی سی باز – PC BAAZ

دسته بندی شده در: